5 pytań, które trzeba zadawać, aby tworzyć skuteczne reklamy

Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć kampanię marketingową, która wyśle Twoją sprzedaż na Księżyc? Niezależnie od tego, czy jesteś gotowy, aby utworzyć stronę internetową, list sprzedażowy lub inną kopię sprzedażową, poświęć chwilę, aby zadać sobie te ważne pytania, zanim wystartujesz.

 

1. Do kogo chcesz kierować reklamy?

Czy Twój potencjalny klient jest zapalonym miłośnikiem spacerów na świeżym powietrzu? Wiedz dokładnie, z kim rozmawiasz, zanim zaczniesz. Gdy już poznasz cechy swojego idealnego czytelnika, znacznie łatwiej będzie stworzyć dynamiczny przekaz sprzedażowy, który będzie odpowiadał jego zainteresowaniom i potrzebom. Porozmawiaj bezpośrednio z czytelnikiem i zobacz, jak odpowiadają.

2. Jaki jest cel reklamy?

Nie wszystkie reklamy mają na celu pobudzanie natychmiastowej sprzedaży. Szukasz listy potencjalnych nabywców czy sprzedaży bezpośredniej? Napisz swoją kopię sprzedażową, aby zachęcić czytelnika do działania, które chcesz podjąć.

3. Co masz, czego nie mają Twoi konkurenci?

Zanim będziesz mógł oczekiwać, że Twoi odbiorcy udadzą się do Twojej siedziby, poinformuj ich, dlaczego muszą robić interesy z Tobą. Zapewniasz szybsze rezultaty, lepszą gwarancję, spersonalizowaną obsługę, łatwiejsze w użyciu produkty? Co sprawia, że Twój produkt jest lepszy?

Jak ważne jest określenie swojej przewagi konkurencyjnej? Ogólna zasada jest taka, że powinna zajmować około połowy Twojej powierzchni reklamowej. Całkiem ważne, co?

4. Bądź wiarygodny

Nie wierzysz we wszystko, co słyszysz… zwłaszcza od kogoś, kto chce Ci coś sprzedać, podobnie jak Twoi potencjalni klienci. Nie oczekuj ślepej wiary od ludzi, którzy cię nie znają. Postaraj się o referencje i umieść je na reklamie.

5. Jak pobudzić czytelników do działania

W przypadku kampanii sprzedażowej nawet jeżeli oferta reklamowana spodoba się to może być za mało. Po prostu ludzie po zobaczeniu reklamy idą dalej. Musisz jakoś zachęcić ich do działania. Na przykład wyznaczyć termin, do którego atrakcyjna cena obowiązuje.